Warsztaty ceramiczne

Praca z gliną otwiera umysł, pozwala oderwać się od codzienności, stymuluje myślenie abstrakcyjne, wpływa dobrze na pamięć, a przede wszystkim daje masę satysfakcji. Jeśli szukasz pomysłu na zrobienie czegoś dla siebie albo zastanawiasz się jak pobudzić w sobie kreatywność, przyjdź i zmierz się z gliną. Warsztaty adresowane są do osób dorosłych. Odbywają się w kameralnych grupach, nie większych, niż 8 uczestników, co pozwala na bliski i bezpośredni kontakt, ciekawe rozmowy i przestrzeń na wszystkie rodzące się pytania.

Kurs – Techniki szkliwienia i dekoracji ceramiki

– piątki –

Start: 29 maja

Kurs poświęcony jest w całości technikom zdobienia ceramiki, przeznaczony jest dla osób, które pracowały już kiedyś z gliną. Zapraszamy tu wszystkich, którzy wzięli wcześniej udział w kursie dla początkujących lub zdobyli swoje doświadczenie w innych miejscach. Na zajęciach poznacie 5 oryginalnych sposobów zdobienia ceramiki, dowiecie się też więcej o szkliwach i tlenkach.

Dowiedz się więcej >>

Ceramics in English

Start: April 23rd

Our Ceramics Basics Workshop in English will allow you to learn basics of working with clay, learn about various clay types and their uses, get to know various techniques of working clay and decorating ceramics. You will get hooked on ceramics and be left wanting more!

More info >>

Kurs ceramiki

dla początkujących

– czwartki –

Start: 27 kwietnia 

Na kursie nauczysz się podstaw pracy z gliną, poznasz rodzaje mas ceramicznych i sposoby ich wykorzystania, opanujesz różne techniki ręcznego formowania gliny i techniki zdobienia ceramiki. Załapiesz tu ceramicznego bakcyla i wrócisz po więcej.

Dowiedz się więcej >>

Toczenie na kole

– zajęcia indywidualne

Jeśli ciekawi Cię toczenie na kole, przyjdź do nas i spróbuj. Pokażemy Ci w kilku krokach jak toczyć i jak się do tego przygotować. Zajęcia prowadzone są indywidualnie a program, który proponujemy to 4 spotkania, na których nauczysz się podstaw garncarstwa, stworzysz swoje pierwsze naczynia, a następnie ozdobisz je i wypalisz w naszym piecu. Po zakończonym kursie możesz nadal przychodzić do pracowni i ćwiczyć zdobyte umiejętności.

Dowiedz się więcej >>

Weekendowe warsztaty

z ceramiką Raku

– soboty –

Start:  9 maja

Ceramika raku to niezwykłe doświadczenie, które łączy w sobie czar plenerowego wypału i zaskoczenie płynące z zawsze niepowtarzalnych rezultatów. Raku to piękne przedmioty. Warsztat, na którym spotkamy się z tą techniką, czerpie inspiracje z kraju pochodzenia Raku, czyli z Japonii. Stworzymy na nim zestaw do picia herbaty.

Dowiedz się więcej >>