Bańka i Przepiórka

Grzybowska 47A

Ci na zdjęciu to my, po lewej Przepiórka, po prawej Bańka. Jesteśmy małżeństwem i razem tworzymy miejsce, o którym między sobą mówimy PRACOWNIA. Tworzymy je z myślą o Was. Chcemy by było ciepłą przystanią, gdzie można tworzyć, rozmawiać, nauczyć się czegoś nowego i poznać siebie w nowej odsłonie. Dla nas stworzenie pracowni było prawdziwą przygodą i jednym z wydarzeń w życiu, które spowodowały, że staliśmy się inni. To jak się zmieniliśmy bardzo nam się to podoba i chcemy dzielić się tą pozytywną energią. Jeśli czujecie, że to, co mówimy w Was rezonuje, przyjdźcie na Grzybowską 47a.

Napisz do nas

A tu więcej o tym, co nasza pracownia ceramiki może Wam zaoferować:

Zajmujemy się projektowaniem ceramicznej biżuterii, ceramiką użytkową i dekoracyjną. Na naszej stronie znajdziecie przedmioty, które są aktualnie na sprzedaż, ale oczywiście projektujemy też na zamówienie. 

Grzybowska 47a to nasza pracownia oraz nasz showroom. Możecie nas tu odwiedzić, zobaczyć nad czym aktualnie pracujemy, pogadać, zapisać się na warsztaty lub kupić nasze prace, a często jest ich tu więcej, niż tych sfotografowanych i zamieszczonych na stronie internetowej.

Prowadzimy pracownię otwartą, można więc do nas przyjść z własnym pomysłem i skorzystać z przestrzeni, narzędzi, koła garncarskiego oraz rady, a przede wszystkim swobodnie oddać się pracy twórczej. Prowadzimy też warsztaty ceramiczne dla dorosłych.

Pracownia to 50 metrów przestrzeni roboczej, z wydzielonym miejscem do pracy z gliną, szkliwienia oraz toczenia na kole. Na miejscu jesteśmy od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 19:00 oraz w soboty od godz. 12:00 do 17:00.  W dniach, kiedy prowadzimy warsztaty, można nas tu zastać również wieczorem. 

>> KONTAKT

Przy tekście zamieszczamy zdjęcia z wnętrza naszej pracowni,
a poniżej krótka historia miejsca, w którym się znajduje:

Nasza pracownia mieści się na warszawskiej Woli, a dokładnie na Mirowie. Grzybowska 47a to przedwojenna funkcjonalistyczna kamienica, wzniesiona razem ze swoją bliźniaczą siostrą Grzybowską 47 w miejscu, w którym kiedyś stał parterowy budynek dawnego browaru Kijok W. i Spółka. Kamienica zbudowana została według projektu Remigiusza Ostoi-Chodkowskiego, obecnie wpisana jest do gminnej ewidencji zabytków pod nazwą kamienica Bychowskiego i Gurwicza, ukończona została na rok przed II wojną światową. To jeden z budynków, które w pierwszej linii sąsiadowały z Murem Warszawskiego Getta, którego linia ciągnęła się wzdłuż całej ulicy Grzybowskiej, wejście na jego obszar znajdowało się tuż obok, na ulicy Żelaznej. Czuć w tym miejscu historię. Wchodząc tu pierwszy raz, do zniszczonego wnętrza po starym zakładzie tokarskim, poczuliśmy ożywczą moc tej przestrzeni i postanowiliśmy zostać. Postanowiliśmy też nie ingerować wiele, a jedynie dodać siebie do tego, co już tu było. Powstało coś niezwykłego i codziennie dowiedujemy się o tym czegoś nowego.