STAŻ – EDUKACJA W PROCESIE

Jeśli chcesz zrozumieć na czym polega praca w pracowni ceramiki oraz zdobyć praktyczną wiedzę, ale nie interesują Cię hobbystyczne i edukacyjne kursy, bo chcesz od razu zanurzyć się w procesie – to zapisz się do nas na STAŻ. Pomysł na staż powstał z myślą o osobach, które lubią w praktyczny sposób zdobywać wiedzę, czyli uczyć się robiąc coś. Podejmując u nas STAŻ wiesz, że zdobędziesz praktyczne umiejętności, nasiąkniesz twórczą atmosferą pracowni, poznasz kulisy działania pracowni rzemieślniczej oraz studio artystycznego i na zakończenie STAŻU wykonasz swój własny ceramiczny projekt nawiązujący do tematu stażu.

staż w pracowni ceramiki

- - CO OFERUJEMY - - JAK TO U NAS WYGLĄDA - -

Oferujemy cykl stażowy, który umożliwia Ci zdobycie kilku umiejętności. Każda z umiejętności zamknięta została w osobny blok czasowy. Decydując się na staż decydujesz się na określony blok – jeśli chcesz przejść przez wszystkie bloki – jest taka możliwość. Możesz zapisać się na dwa lub więcej staży po kolei.

  1. WYKONANIE FORM ODLEWNICZYCH oraz odlewanie ceramiki z masy lejnej – Blok ten trwa 8 tygodni, w tym czasie uczysz się jak przygotować formy odlewnicze, jak podejść do przygotowania lub wyboru masy ceramicznej do odlewania, wykonujesz własne odlewy a następnie szkliwisz je. Przez kolejne tygodnie wykonujesz kubki według naszego projektu pod naszym okiem.

    Na zakończenie stażu otrzymujesz dwa tygodnie dostępu do pracowni, materiałów i naszego wsparcia w wykonaniu własnego projektu.
  2. TALERZE CERAMICZNE – Podczas tego bloku nauczysz się jak wykonuje się talerze ceramiczne dwoma technikami – na kole garncarskim oraz na formie gipsowej z płata gliny. Przez kolejnych 8 tygodni będziesz pracować pod naszym okiem, wykonując talerze, szkliwiąc je oraz wypalając.

    Na zakończenie stażu otrzymujesz dwa tygodnie dostępu do pracowni, materiałów i naszego wsparcia w wykonaniu własnego projektu ceramiki talerzowej.
  3. MISKI I MISECZKI oraz inne przedmioty wykonane techniką wyciskania z kuli – Podczas tego bloku poznasz technikę wyciskania z kuli. Blok ten trwa 4 tygodnie i w tym czasie pracując pod naszym okiem zgłębiasz najstarszą technikę wykonania ceramiki, uczysz się na temat wypałów, szkliwienia, dekorowania. Prace, które wykonujesz to różnego rozmiaru miski i miseczki.


Na zakończenie stażu otrzymujesz tydzień dostępu do pracowni, materiałów oraz naszego wsparcia merytorycznego i technicznego w wykonaniu własnego projektu ceramiki talerzowej. 

STAŻ JEST ODPŁATNY. Inwestycja w staż wynosi 20 pln za godzinę, czyli 1600 za dwa miesiące nauki. W przypadku stażu miesięcznego jest to 800 PLN.  

Ile godzin stażu w tygodniu:

2 razy po 6 godzin w tygodniu. Staż dwumiesięczny trwa 96 godzin, staż miesięczny 48 godzin.

Jeśli interesuje Cię podjęcie STAŻU  w naszej pracowni napisz do nas na: pracownia@banka-przepiorka.pl