Misterium - Ceramika ceremonialna

Misterium to słowo nad którym chcesz się zatrzymać. Kiedy wymawiasz je powoli doświadczasz jego wagi. Niesie w sobie moc, magię i zapowiedz czegoś mistycznego. Taką moc ma też ceramika z serii MISTERIUMpomyślana i stworzona z myślą o celebracji momentu, celebracji misterium życia.

Projektując kielichy ceramiczne z serii MISTERIUM obserwuję w jaki sposób kształt naczynia tworzy doświadczenie, jak dopełnia jego esencję. Zauważam, że użyty materiał wnosi do doświadczenia swoją moc. Naczynia z tej serii łączą w sobie różne bieguny – ideę i materię – męskie i żeńskie – delikatne i szorstkie – ziemiste i finezyjne – zaprojektowane i chaotyczne. Łączenie biegunów niesie w sobie moc transformacji. Z polaryzacji powstaje nowa jedność – urzeczywistniona w świecie materii.

Ceramika ceremonialna z serii MISTERIUM to ceramika niosąca w sobie ogień transformacji. Jest to transformacja idei, ale również materiałów – glina, piasek, ziemia, kamienie – uformowane w naczynia i wypalone w piecu ceramicznym transformują się z pyłów w przedmioty, których możesz używać do swoich własnych rytuałów – ceremonii – posiłków – medytacji.