KURS ZDOBIENIA CERAMIKI

– 6 spotkań, cena 800 PLN

– piątki 18:00 – 21:00, kurs dla 8 uczestników

Najbliższy kurs rozpoczyna się 29 maja 2020.
Jeżeli chcesz wziąć w nim udział, zarezerwuj miejsce już teraz.

Zapisz się

Program Kursu:

01

Warsztat projektowy

Na tych zajęciach omówione zostaną techniki dekoracyjne, które poznamy w toku kursu, skupimy się też na projektowaniu, naszym zadaniem będzie przygotowanie minimum 4 prac, które posłużą nam do dalszej pracy z technikami dekorowania ceramiki.

02

Mocha Diffusion

Mocha Diffusion to jedna z mało znanych technik dekorowania ceramiki. Wywodzi się z Anglii i wykorzystuje reakcję zachodzącą pomiędzy kwasową mieszanką pigmentową a alkaliczną mieszanką MOCHA. Technika pozwala na tworzenie pięknych, przypominających naturalnie rosnące drzewa i krzewy dekoracji. Na tych zajęciach przygotujemy mieszankę Mocha oraz kompozycje pigmentowe do nanoszenia dekoracji. Następnie na jedno z naczyń, które powstały na warsztacie projektowym ozdobimy techniką Mocha Diffusion.

03

Sgraffito

Sgraffito to technika dekoracyjna malarstwa ściennego, polegała na nakładaniu kolejnych, kolorowych warstw tynku lub kolorowych glin i na zeskrobywaniu fragmentów warstw wierzchnich w czasie, kiedy jeszcze nie zaschły. Poprzez odsłanianie warstw wcześniej nałożonych powstawał wielobarwny wzór. Na tym warsztacie dowiemy się jak wykorzystać technikę sgraffito w dekorowaniu ceramiki

04

Rezerważ i wymywanie

Na tych zajęciach dowiemy się jak w pracowni ceramicznej pracować z rozgrzanym woskiem. Nauczymy się jak w ciekawy sposób wykorzystywać dwie mniej znane techniki dekoracji ceramiki – rezerważ i wymywanie. 

05

Transferowanie fotografii na mokrą glinę

Na tym warsztacie poznamy technikę przenoszenia figuratywnych ilustracji na naczynia, kafelki, kubki. Korzystając z odpowiedniej receptury dowiemy się jak stworzyć pigmentowy tuszceramiczny do transferowania zdjęć oraz jak precyzyjnie przenieść ilustrację na glinę.

06

Szkliwienie

Podczas tych zajęć nanosimy na nasze prace szkliwa ceramiczne. Szkliwimy przez zanurzenie, natrysk lub polewając. Po zakończeniu warsztatu prace zostaną wypalone. Tydzień po zakończeniu cyklu będą do odebrania w pracowni. 

Terminy zajęć:
29 maj, 5, 12, 19, 26 czerwiec, 3 sierpień

jeśli chcesz o coś zapytać
skontaktuj się z nami!